W referendum wzięła udział niecała połowa uprawnionych do oddania swojego głosu. Dokładna frekwencja wyniosła 46,72%. Oznacza to, że na pytanie dotyczące przyszłości Legionowa odpowiedziało 19 058 mieszkańców, z czego 18 874 głosy były ważne. Pomimo tego, że frekwencje można ocenić jako dość niską, to już taka wystarczyła, aby referendum zostało uznane za ważne. W tym celu frekwencja musiała przekroczyć próg 30%.
Przeciw przyłączeniu Legionowa do Warszawy było aż 94,27% (17 793 głosy) biorących udział w referendum. Za dołączeniem miasta do metropolii warszawskiej opowiedziało się zaledwie 5,73% mieszkańców (17 793 głosy). Wyniki referendum, w którym zadano tylko jedno pytanie: „Czy jest Pan/Pani za tym, żeby m.st. Warszawa jako metropolitalna jednostka samorządu terytorialnego, objęła Gminę Miejską Legionowo?”, zostały opublikowane przez miejską komisję referendalną w Legionowie w poniedziałkowy ranek 27 marca.
![]() |
Powiat legionowski - siedzibą powiatu jest miasto Legionowo, jedno z najmłodszych, a zarazem najbardziej zaludnionych miast w województwie Mazowieckim. Miasto leży w odległości 23 km na północ od centrum m.st. Warszawy, w pobliżu Zalewu Zegrzyńskiego i jest położone na szlakach komunikacyjnych łączących Warszawę z Gdańskiem (linia kolejowa) i Pojezierzem Mazurskim (droga krajowa nr 61). W skład powiatu legionowskiego wchodzą gminy: Legionowo, Serock, Jabłonna, Nieporęt, Wieliszew. Liczba stałych – zameldowanych mieszkańców w powiecie legionowskim wg stanu na 30.06.2014 r. wyniosła 106 108 osób. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola