W każdym mieście włącznie z Legionowem - pralka to niezbędny element wyposażenia każdego domu czy mieszkania. Bywa używana nawet kilka razy w ciągu dnia, dlatego niezwykle ważne jest, by wybrać odpowiedni model, który posłuży nam przez lata. Warto dobrze się zastanowić, zanim kupimy konkretny produkt, ponieważ producenci sprzętów AGD stale wprowadzają do swoich ofert coraz to nowsze modele z kolejnymi udoskonaleniami i dodatkowymi funkcjami. Dlatego przed zakupem należy zwrócić uwagę na kilka kryteriów, które pomogą nam wybrać sprzęt najbardziej dostosowany do naszych potrzeb.
Na co zwrócić uwagę, kupując pralkę?
Decydując się na zakup pralki, możemy przede wszystkim wybierać spośród modeli wolnostojących oraz tych, które są przeznaczone do zabudowy. Pralki wolnostojące zasadniczo są większe, dlatego lepiej sprawdzą się w większej rodzinie. Jednocześnie jednak zabierają więcej miejsca, co może być dość kłopotliwe, zwłaszcza w mniejszych mieszkaniach. Natomiast pralki pod zabudowę dają większe możliwości aranżacyjne, przede wszystkim ze względu na to, że są w ogóle niewidoczne. Dzięki temu urządzając kuchnię lub łazienkę, osiągniemy spójny wystrój bez wyróżniających się elementów. W dalszej kolejności warto zwrócić uwagę na pojemność bębna. Zasadniczo na rynku możemy spotkać modele o pojemności w granicach od 3 aż do 12 kg. Pojemność pralki tak naprawdę powinna zależeć od tego, ile osób będzie z niej korzystać. Dla jednej lub dwóch osób w zupełności powinna wystarczyć pralka o pojemności 5 kg. Natomiast dla nieco większej rodziny zaleca się pralki o pojemności minimum 7 kg.
Oczywiście ogromne znaczenie ma również klasa energetyczna. Im wyższa, tym mniejsze zużycie energii. Pamiętajmy, że klasy energetyczne występują w dziewięciostopniowej skali, a klasa A+++ jest klasą najwyższą. Oprócz tego ważny jest również poziom głośności pralki podczas wirowania, a także prędkość wirowania. Optymalna to 1000 obrotów na minutę. W dalszej kolejności musimy też zwrócić uwagę na programy prania. Powinny być one dopasowane do naszych potrzeb, a przede wszystkim do tego, z jakich materiałów wykonane są nasze ubrania. Poza tym możemy również wybrać dodatkowe funkcje, które ułatwią nam pranie, jak choćby dodatkowe drzwi umożliwiające wrzucanie ubrań podczas prania. Tę opcję posiada pralka Samsung.
Pralka Samsung - poznaj jej zalety
W ofercie marki Samsung możemy znaleźć wysokiej jakości sprzęty gospodarstwa domowego, które dzięki dodatkowym funkcjom ułatwią nam wykonywanie codziennych czynności. Świetnym przykładem takiego rodzaju sprzętu jest pralka Samsung. Jeśli chodzi o jej dodatkowe opcje, możemy wspomnieć chociażby o inteligentnym systemie programowania, który samodzielnie gromadzi wszelkie informacje na temat rodzajów zabrudzeń na ubraniach, wagi ubrań, a także tkanin, z jakich zostały wykonane. Dzięki temu pralka Samsung sama dobiera odpowiedni program prania, w tym również ilość wody, jak również ilość potrzebnego detergentu. W takim przypadku pozostaje nam właściwie wyłącznie włożyć ubrania do pralki i po prostu ją włączyć. Ponadto każda pralka Samsung jest wyposażona w system Eco Bubble. Dzięki tej technologii możemy prać nawet najtrudniejsze do usunięcia zabrudzenia w niskich temperaturach, a pranie i tak będzie idealnie czyste. To zasługa aktywnej piany. W ten sposób oszczędzamy energię, ponieważ pralka nie podgrzewa wody do wysokiej temperatury. Technologia ta zapewnia również ochronę tkanin, zwłaszcza tych najbardziej delikatnych.
![]() |
Powiat legionowski - siedzibą powiatu jest miasto Legionowo, jedno z najmłodszych, a zarazem najbardziej zaludnionych miast w województwie Mazowieckim. Miasto leży w odległości 23 km na północ od centrum m.st. Warszawy, w pobliżu Zalewu Zegrzyńskiego i jest położone na szlakach komunikacyjnych łączących Warszawę z Gdańskiem (linia kolejowa) i Pojezierzem Mazurskim (droga krajowa nr 61). W skład powiatu legionowskiego wchodzą gminy: Legionowo, Serock, Jabłonna, Nieporęt, Wieliszew. Liczba stałych – zameldowanych mieszkańców w powiecie legionowskim wg stanu na 30.06.2014 r. wyniosła 106 108 osób. |
Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola