Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Jabłonnie i w Chotomowie

Data publikacji: 2018-05-16, Data modyfikacji: 2018-05-16
A A AWydrukDrukuj  
 
XV Ogólnopolski Tydzień Bibliotek w Jabłonnie i w Chotomowie

Obchody tegorocznego piętnastego już Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek odbywały się pod hasłem „DOWOLNOSĆ CZYTANIA”.

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Jabłonnie postanowiliśmy aby każdy dzień tego Tygodnia był dedykowany różnej grupie wiekowej naszych czytelników. Była to też okazja do pogłębienia integracji z lokalnym środowiskiem oraz szansą przysłużenia się mu poprzez przygotowanie szeregu imprez, kierowanych do możliwie najszerszego grona odbiorców. W przeddzień Tygodnia Bibliotek czyli 7 maja (poniedziałek) otworzyliśmy wystawę fotograficzną pt. „Książka z naturą w tle”. Autorami tej wystawy byli lokalni artyści, mieszkańcy powiatu legionowskiego panowie Zbigniew Oczkowicz i Czesław Karpiński.

Kolejne dni to spotkania dla dzieci. 8 maja odbyło się spotkanie dla najmłodszych dzieci w ramach cyklu „Czytanie na Dywanie”. Zaprezentowana została książka Katarzyny Sołtyk pt. „Moja Polska”. Była to też dla tych dzieci lekcja patriotyzmu. 9 i 11 maja dla przedszkolaków i uczniów klas zerowych odbyły się spotkania z autorami utworów dla dzieci. Byli to znani w naszym środowisku lokalni twórcy: p. Hanna Niewiadomska i p. Marek Dąbrowski. Autorzy prezentowali swoje najnowsze książki. Największą publiczność przyciągnęły dwa spektakle teatralne w wykonaniu aktorów Teatru „Maska” z Krakowa. Spektakl „Opowieści z teczki profesora Książeczki” obejrzało w Jabłonnie i w Chotomowie ponad 500 dzieci. Dla starszych nieco dzieci przygotowaliśmy warsztaty filozoficzne pt. „Czy rzeczywistość krainy Narnii jest rzeczywista” prowadzone przez p. Joannę Imienowską z pracowni filozoficznej „Eureka”. Warsztaty te zakończyły w dniu 15 maja nasz jabłonowski „Tydzień Bibliotek”.

Ale nie zapomnieliśmy też o naszych dorosłych czytelnikach. Dla nich specjalnie przygotowaliśmy dwa spotkania literacko – muzyczne. Pierwsze spotkanie odbyło się w dniu 12 maja (w sobotę). Gościem naszym był pisarz i poeta Michał Laszuk, również mieszkaniec powiatu legionowskiego oraz wyjątkowo energetyzujący zespól „Dwa kolory”. Drugie spotkanie odbyło się w poniedziałek, 14 maja. Bohaterem tego spotkania był poeta i filozof Stefan Król. Spotkanie prowadził aktor Leszek Służewski, który na początku przedstawił nam sylwetkę gościa prezentując fragment filmu „Trzy kominy” w reżyserii Janusza Kłosińskiego.

Oprawę muzyczną zapewniła pieśniarka Grażyna Skowron – Matkowska ( w jej repertuarze była piosenka polska, włoska i francuska. W tym roku postawiliśmy na promowanie przede wszystkim lokalnych artystów. We wszystkich imprezach z okazji „Tygodnia Bibliotek” uczestniczyło ponad 1000 osób. Uważamy go za wyjątkowo udany, chociaż bardzo pracowity tydzień.

GBP w Jabłonnie, Źródło artykułu: GBP w Jabłonnie, Autor zdjęć: GBP w Jabłonnie
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Czy jesteś za przyłączeniem Legionowa do Warszawy?
Tak - chcę przyłączenia do stolicy
Nie - jestem przeciwny
Nie mam zdania
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat legionowski - siedzibą powiatu jest miasto Legionowo, jedno z najmłodszych, a zarazem najbardziej zaludnionych miast w województwie Mazowieckim. Miasto leży w odległości 23 km na północ od centrum m.st. Warszawy, w pobliżu Zalewu Zegrzyńskiego i jest położone na szlakach komunikacyjnych łączących Warszawę z Gdańskiem (linia kolejowa) i Pojezierzem Mazurskim (droga krajowa nr 61).

W skład powiatu legionowskiego wchodzą gminy: Legionowo, Serock, Jabłonna, Nieporęt, Wieliszew.

Liczba stałych – zameldowanych mieszkańców w powiecie legionowskim wg stanu na 30.06.2014 r. wyniosła 106 108 osób. 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola