Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pracownicy MetLife wspierają budowę hostelu dla młodych osób po terapiach uzależnień

Data publikacji: 2017-09-06, Data modyfikacji: 2017-09-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Pracownicy MetLife wspierają budowę hostelu dla młodych osób po terapiach uzależnień

Ponad 40 pracowników MetLife z kilkunastu krajów Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu (EMEA) weźmie udział w akcji wolontariatu pracowniczego na placu budowy w podwarszawskim Legionowie. Wolontariusze pomogą budować hostel dla młodych osób po terapiach uzależnień, w procesie reintegracji społecznej. Będzie to już druga w tym roku wspólna akcja MetLife i Fundacji Habitat for Humanity Poland w Legionowie.

Celem akcji, która odbędzie się 9 września 2017 r. będzie pomoc w pracach wykończeniowych w Młodzieżowym Centrum Rozwoju Artystycznego i Duchowego w Legionowie, innowacyjnym ośrodku powstającym z inicjatywy Fundacji „Pasja Życia”. Znajdzie się tam między innymi hostel, w którym młodzi ludzie po terapiach uzależnień będą mogli mieszkać i z pomocą specjalistów przygotowywać się do samodzielnego życia. W powrocie do społeczeństwa będzie im pomagać fakt, że część użytkowa Centrum będzie mieć charakter otwarty – będą z niej korzystać wspólnie z młodzieżą, wśród której Fundacja „Pasja Życia” będzie prowadzić profilaktykę uzależnień.

Działania na rzecz społeczności lokalnej są częścią programu dla wyróżniających się pracowników MetLife i obejmują udział w wolontariacie. Jest to już druga edycja programu przygotowana we współpracy z Fundacją Habitat for Humanity. Pierwsza odbyła się w ubiegłym roku w Rumunii, gdzie grupa pracowników MetLife pomagała remontować szkołę. W tym roku wśród uczestników znajdą się pracownicy z takich krajów jak m.in.: Turcja, Francja, Egipt, Hiszpania, Katar, Liban czy Wielka Brytania.

Prace na placu budowy w Legionowie poprowadzi Fundacja Habitat for Humanity Poland – organizacja pozarządowa, która od 25 lat pomaga osobom w trudnej sytuacji mieszkaniowej. Będzie to już druga, w tym roku, wspólna akcja MetLife i Fundacji Habitat for Humanity Poland w Legionowie – pierwsza odbyła się w maju i wzięło w niej udział ponad 40 pracowników polskiego oddziału MetLife.

Izabela Ptaszyńska-Trandafir, Dyrektor Departamentu Marketingu i Komunikacji, MetLife: MetLife może się poszczycić bogatą tradycją wspierania projektów, w ramach których wolontariusze pracują na rzecz osób potrzebujących wsparcia. To już kolejny wspólny projekt MetLife i Habitat for Humanity w Polsce, ale po raz pierwszy będą w nim uczestniczyć pracownicy spoza naszego kraju.

Magdalena Ruszkowska-Cieślak, Dyrektor Fundacji Habitat for Humanity Poland: Cieszymy się, że możemy kolejny rok współpracować z MetLifeWsparcie ze strony partnera korporacyjnego zarówno finansowe, jak i angażujące najlepszych pracowników jako wolontariuszy, daje świetny przykład aktywności biznesu na rzecz lokalnych społeczności. Tego rodzaju regularna współpraca pomaga nam skuteczniej realizować misję Habitat Poland: budować świat, w którym każdy ma godne miejsce do życia.

MetLife TUnŻiR S.A., Źródło artykułu: infowire.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Czy jesteś za przyłączeniem Legionowa do Warszawy?
Tak - chcę przyłączenia do stolicy
Nie - jestem przeciwny
Nie mam zdania
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat legionowski - siedzibą powiatu jest miasto Legionowo, jedno z najmłodszych, a zarazem najbardziej zaludnionych miast w województwie Mazowieckim. Miasto leży w odległości 23 km na północ od centrum m.st. Warszawy, w pobliżu Zalewu Zegrzyńskiego i jest położone na szlakach komunikacyjnych łączących Warszawę z Gdańskiem (linia kolejowa) i Pojezierzem Mazurskim (droga krajowa nr 61).

W skład powiatu legionowskiego wchodzą gminy: Legionowo, Serock, Jabłonna, Nieporęt, Wieliszew.

Liczba stałych – zameldowanych mieszkańców w powiecie legionowskim wg stanu na 30.06.2014 r. wyniosła 106 108 osób. 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola