Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Łazienki Królewskie - perłą polskiej turystyki - zapraszają mieszkańców Legionowa

Data publikacji: 2017-09-05, Data modyfikacji: 2017-09-05
A A AWydrukDrukuj  
 
Łazienki Królewskie - perłą polskiej turystyki - zapraszają mieszkańców Legionowa

Muzeum Łazienki Królewskie jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc przez polskich i zagranicznych turystów w Warszawie. Wspaniała klasycystyczna architektura, przepiękne ogrody królewskie oraz bogata oferta wydarzeń pozwoliła Łazienkom Królewskim znaleźć się w ścisłej czołówce atrakcji turystycznych w stolicy.

Stołeczne Biuro Turystyki opublikowało raport o polskich i zagranicznych gościach w stolicy, z którego wynika, że w porównaniu do ubiegłych lat znacznie wzrosła liczba turystów odwiedzających Warszawę.  Największe miasto w Polsce odwiedziło aż 20 milionów gości, w tym prawie 3 miliony turystów zza granicy. Zwiedzanie zabytków i miejsc pamięci to główne powody, dla którego odwiedzają oni stolicę, ale przyjezdni doceniają również ofertę rozrywkową i  kulinarną Warszawy.

Choć liczba atrakcji w stolicy stale rośnie, Muzeum Łazienki Królewskie jest niezmiennie jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc. Gości przyciągają nie tylko wspaniałe zabytkowe obiekty takie jak Pałac na Wyspie, czy Teatr Królewski ze Starą Oranżerią, historyczne ogrody, ale też unikalne wydarzenia. Ogromną frekwencją cieszą  się tradycyjne Koncerty Chopinowskie, wystawy, spektakle  i wydarzenia edukacyjne.

Łazienki Królewskie są miejscem magicznym – mówi Izabela Zychowicz- Za-ca Dyrektora Ośrodka ds. muzealnych. Niezwykła atmosfera królewskich ogrodów, architektury i kolekcji przenika się tu z dostępną na wyciągnięcie ręki ofertą kulturalną. To miejsce do którego się wraca, które się wspomina.  Kalendarz Łazienek Królewskich jest pełen atrakcji dla każdej grupy wiekowej- dodaje.

Mimo, że skończyły się wakacje sezon w Łazienkach Królewskich trwa w najlepsze. Rozpoczyna się właśnie III Festiwal Oper Barokowych w Teatrze Królewskim, wciąż trwają Koncerty Chopinowskie, podziwiać też można niezwykłą wystawę prac Jana Bogumiła Plerscha w Pałacu na Wyspie. We wrześniu Łazienki Królewskie szykują prawdziwą gratkę dla melomanów. Teatr Królewski wypełnią gwiazdy muzyki jazzowej. Podczas cyklu Jazz w Łazienkach Królewskich pod patronatem laureata Grammy wystąpią Włodek Pawlik Trio, Mike Stern, Urszula Dudziak i Mika Urbaniak.

, Źródło artykułu: Biuro prasowe v5Group
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Czy jesteś za przyłączeniem Legionowa do Warszawy?
Tak - chcę przyłączenia do stolicy
Nie - jestem przeciwny
Nie mam zdania
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat legionowski - siedzibą powiatu jest miasto Legionowo, jedno z najmłodszych, a zarazem najbardziej zaludnionych miast w województwie Mazowieckim. Miasto leży w odległości 23 km na północ od centrum m.st. Warszawy, w pobliżu Zalewu Zegrzyńskiego i jest położone na szlakach komunikacyjnych łączących Warszawę z Gdańskiem (linia kolejowa) i Pojezierzem Mazurskim (droga krajowa nr 61).

W skład powiatu legionowskiego wchodzą gminy: Legionowo, Serock, Jabłonna, Nieporęt, Wieliszew.

Liczba stałych – zameldowanych mieszkańców w powiecie legionowskim wg stanu na 30.06.2014 r. wyniosła 106 108 osób.



 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola