Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

XVIII Światowy Dzień Poezji UNESCO już za nami

Data publikacji: 2018-04-17, Data modyfikacji: 2018-04-17
A A AWydrukDrukuj  
 
XVIII Światowy Dzień Poezji UNESCO już za nami

Gminna Biblioteka Publiczna im. ks. Jana Twardowskiego bierze w nim udział już od trzynastu lat.

13 kwietnia 2018 roku w sali widowiskowej Filii GCKiS w Chotomowie odbył się koncert poetycko-muzyczny z udziałem artystów z kilku krajów: Włoch, Wietnamu, Rumuni i Polski. Koncert prowadził organizator Światowego Dnia Poezji UNESCO w Polsce i zagranicą Aleksander Nawrocki – poeta, prozaik, krytyk literacki, tłumacz, redaktor naczelny „POEZJI dzisiaj”.

Prowadzący zaprezentował wydaną na tę okoliczność dwujęzyczną antologię poezji polskiej i rumuńskiej a także ostatni numer „POEZJI dzisiaj”. Swoją twórczość przedstawili goście z zagranicy, których utwory znalazły się w wymienionych pozycjach literackich. Nicola Accetura i Joanna Kalinowska (poetka i jednocześnie tłumaczka poezji włoskiej) – Włochy; Enormi Stationis – Rumunia, Lam Quang My – Wietnam (Lam swoją poezję cudownie wyśpiewał).

Polskę reprezentowali: Barbara Sitek – Wyrembek – Ciechanów; Anna Czachorowska- Legionowo; Jan Rychner – Warszawa. Od strony muzycznej zaprezentowały się młode i zdolne artystki, stypendystki Aleksandra Nawrockiego: Diana Biseada – wokalistka z Rumunii i Nikola Rosa - skrzypaczka, mieszkanka naszej Gminy.

Młode artystki jak i poeci urzekli chotomowską publiczność. Były brawa i bisy. Podczas koncertu przedstawiciele Fundacji Pomocy Dzieciom Podaj Rękę Małemu Przyjacielowi, nasza uzdolniona skrzypaczka Nikola Rosa otrzymała dyplom, została też złożona jej publicznie propozycja nagrania teledysku.

Na zakończenie uroczystości nasi goście otrzymali czerwone róże oraz upominki od Stowarzyszenia Przyjaciół Gminy Jabłonna. Dziękujemy wszystkim przybyłym na tę wspaniałą ucztę duchową oraz przybyłym władzom samorządowym, Panu Wójtowi Jarosławowi Chodorskiemu i Radnemu Gminy Jabłonna, Panu Adamowi Krzyżanowskiemu.

Serdecznie dziękujemy pracownikom filii GCKiS w Chotomowie za przystrojenie Sli i słodki poczęstunek.

GBP w Jabłonnie, Źródło artykułu: GBP w Jabłonnie, Autor zdjęć: GBP w Jabłonnie
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Czy jesteś za przyłączeniem Legionowa do Warszawy?
Tak - chcę przyłączenia do stolicy
Nie - jestem przeciwny
Nie mam zdania
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat legionowski - siedzibą powiatu jest miasto Legionowo, jedno z najmłodszych, a zarazem najbardziej zaludnionych miast w województwie Mazowieckim. Miasto leży w odległości 23 km na północ od centrum m.st. Warszawy, w pobliżu Zalewu Zegrzyńskiego i jest położone na szlakach komunikacyjnych łączących Warszawę z Gdańskiem (linia kolejowa) i Pojezierzem Mazurskim (droga krajowa nr 61).

W skład powiatu legionowskiego wchodzą gminy: Legionowo, Serock, Jabłonna, Nieporęt, Wieliszew.

Liczba stałych – zameldowanych mieszkańców w powiecie legionowskim wg stanu na 30.06.2014 r. wyniosła 106 108 osób. 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola