Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wojciechowy festyn

Data publikacji: 2017-06-01, Data modyfikacji: 2017-06-01
A A AWydrukDrukuj  
 
Wojciechowy festyn

Festyn organizowany z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego, a także święta Patrona Serocka, to najbardziej oczekiwane przedsięwzięcie z kalendarza serockich imprez. Każdego roku sympatycy i mieszkańcy Serocka gromadzą się na stadionie miejskim, by w barwnym korowodzie przemaszerować na rynek i tam uczestniczyć w wydarzeniach Wojciechowym Święcie.

W tym roku korowód miał tło historyczne. Wojciechowe Świętowanie stanowiło część obchodów jubileuszu 600-lecia nadania Serockowi praw miejskich. 27 maja, wyruszyli w nim - jak zwykle - przedstawiciele serockiej społeczności. Na czele korowodu szli włodarze gminy w towarzystwie świętego Wojciecha, jednostek organizacyjnych, oraz pracowników Urzędu Miasta i Gminy w Serocku, prezentując okolicznościowe transparenty i symbole gminne.

Następnie, przy ratuszu miejskim wystawiona została inscenizacja przedstawiająca nadanie praw miejskich Serockowi przez księcia Mazowieckiego Janusza I. W spektaklu nie zabrakło widowiskowych walk toczonych przez dzielnych rycerzy oraz staropolskich tańców wykonanych przez piękne białogłowy. „Historyczny” akt lokacji, w obecności pary książęcej, został przekazany Sylwestrowi Sokolnickiemu, Burmistrzowi Miasta i Gminy Serock. Dziękując uczestnikom korowodu za wysoki poziom prezentacji i ogromne zaangażowanie Burmistrz zaprosił gości do wspólnej zabawy. 

Tego dnia na serockim rynku z myślą o gościach i mieszkańcach, już od południa, w stoisku Poczty Polskiej można było nadać jubileuszową kartkę z Serocka, przygotowaną specjalnie na tę okoliczność, ostemplowaną stemplem Poczty Specjalnej i datowaną datownikiem okolicznościowym. Swoje stoisko promocyjne miało na rynku również Starostwo Powiatowe w Legionowie.

W namiocie promocyjnym Miasta i Gminy Serock chętni mogli wziąć udział w zabawach i konkursach, otrzymać gadżet, pamiątkową monetę 600-lecia i pyszne serockie jabłuszko.

informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Czy jesteś za przyłączeniem Legionowa do Warszawy?
Tak - chcę przyłączenia do stolicy
Nie - jestem przeciwny
Nie mam zdania
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat legionowski - siedzibą powiatu jest miasto Legionowo, jedno z najmłodszych, a zarazem najbardziej zaludnionych miast w województwie Mazowieckim. Miasto leży w odległości 23 km na północ od centrum m.st. Warszawy, w pobliżu Zalewu Zegrzyńskiego i jest położone na szlakach komunikacyjnych łączących Warszawę z Gdańskiem (linia kolejowa) i Pojezierzem Mazurskim (droga krajowa nr 61).

W skład powiatu legionowskiego wchodzą gminy: Legionowo, Serock, Jabłonna, Nieporęt, Wieliszew.

Liczba stałych – zameldowanych mieszkańców w powiecie legionowskim wg stanu na 30.06.2014 r. wyniosła 106 108 osób. 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola