Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Warsztaty filozoficzne

Data publikacji: 2018-11-08, Data modyfikacji: 2018-11-08
A A AWydrukDrukuj  
 
Warsztaty filozoficzne

W dniu 5 listopada 2018 r., odbyły się dwa warsztaty filozoficzne dla uczniów szkół podstawowych, prowadzone przez p. Joannę Imienowską z Pracowni Filozoficznej Eureka.

W Jabłonnie do Biblioteki przyszły dzieci z klasy III. Tematem warsztatów była „Wolność i jej granice”. W wesołej atmosferze, sprzyjającej wyrażaniu swoich myśli i sądów dzieci starały się znaleźć odpowiedzi na pytania, które pojawiły się w dyskusji.

Drugie spotkanie odbyło się w szkole podstawowej nr 1 w Chotomowie. Temat warsztatów dla starszych dzieci nosił tytuł „Jestem wolny w mierze , jaką sam określam. (Max Scheler)”.

Definicja wolności, wokół której dyskutowano to brak przymusu , możliwość dokonywania wyborów. Starano się rozróżnić wolność prowadzącą do szczęści i wolność totalną (samowolę) prowadzącą do chaosu. Uczniowie klasy VI wykazali się niezwykłą dojrzałością jak na swój wiek.

Dyskusja nawiązywała do kartezjańskiego rozumienia wolności, jako źródła godności człowieka. Warsztaty prowadzone przez Panią Imienowską zostały uznane za najbardziej rozwojową Inicjatywę w Warszawie – Słoneczniki 2016, w kategorii - Logika.

Pani Imienowska gościła w naszej bibliotece już po raz kolejny. Zawsze zachwycona jest dojrzałością tych bardzo młodych uczestników Poranków Filozoficznych.

, Źródło artykułu: Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłonnie, Autor zdjęć: Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłonnie
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Czy jesteś za przyłączeniem Legionowa do Warszawy?
Tak - chcę przyłączenia do stolicy
Nie - jestem przeciwny
Nie mam zdania
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat legionowski - siedzibą powiatu jest miasto Legionowo, jedno z najmłodszych, a zarazem najbardziej zaludnionych miast w województwie Mazowieckim. Miasto leży w odległości 23 km na północ od centrum m.st. Warszawy, w pobliżu Zalewu Zegrzyńskiego i jest położone na szlakach komunikacyjnych łączących Warszawę z Gdańskiem (linia kolejowa) i Pojezierzem Mazurskim (droga krajowa nr 61).

W skład powiatu legionowskiego wchodzą gminy: Legionowo, Serock, Jabłonna, Nieporęt, Wieliszew.

Liczba stałych – zameldowanych mieszkańców w powiecie legionowskim wg stanu na 30.06.2014 r. wyniosła 106 108 osób. 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola