Belka
Czwartek, 17 Stycznia 2019   imieniny: Marian, Jan, Antoni
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Trzy areszty za rozbój i odzyskane BMW o wartosci 350 tys. zł

Data publikacji: 2017-08-08, Data modyfikacji: 2017-08-09
A A AWydrukDrukuj  
 

Policjanci z wydziału kryminalnego legionowskiej komendy zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o rozbój. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że sprawcy napadli na pokrzywdzonego w jego domu w gminie Jabłonna, kopali go po całym ciele, grozili pozbawieniem życia i zdrowia, po czym zabrali mu m.in. bmw oraz 30 tys. zł w gotówce. Dodatkowo zmusili ofiarę do podpisania niezgodnej z prawdą umowy pożyczki na kwotę 100 tys.zł. Straty oszacowano na 385 tys. zł. Trzej zatrzymani mężczyźni trafili do aresztu na trzy miesiące.
Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego z legionowskiej komendy, po zgłoszeniu dotyczącym rozboju na 36-letnim mieszkańcu gminy Jabłonna, natychmiast zajęli się ustalaniem okoliczności zdarzenia i poszukiwaniami podejrzanych. Okazało się, że do domu pokrzywdzonego mężczyzny wtargnęli trzej mężczyźni, którzy rzucili się na ofiarę, kopali ją po całym ciele i zadawali ciosy rękoma. Ponadto grozili pokrzywdzonemu pozbawieniem życia i zdrowia, a także kazali mu podpisać dokument, że jest im winien 100 tys. zł. Po tym wszystkim sprawcy zabrali stojące na posesji bmw, 30 tysięcy złotych, konsolę do gier wraz z grami oraz markowy zegarek. Pokrzywdzony wycenił straty na 385 tysięcy złotych.

Dzień po rozboju w ręce kryminalnych wpadło trzech podejrzanych o ten czyn mężczyzn. Zostali oni zatrzymani na terenie Pułtuska oraz Warszawy. Policjanci na terenie Warszawy odzyskali też skradzione bmw oraz konsolę do gier z płytami.

44-letni Tadeusz R., 43-letni Marek S. oraz 38-letni Piotr J. trafili do policyjnych cel. Śledczy z wydziału dochodzeniowo-śledczego gromadząc materiał dowodowy ustalili, że mężczyźni byli w przeszłości wielokrotnie notowani. Trójka podejrzanych usłyszała zarzut dokonania wspólnie i w porozumieniu rozboju.

Prokurator poparł wniosek policjantów o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec podejrzanych i decyzją sądu mężczyźni trafili do aresztu na trzy miesiące. Sprawa jest rozwojowa i nie wykluczone są jeszcze inne zarzuty karne.

 

mw, Źródło artykułu: KSP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Czy jesteś za przyłączeniem Legionowa do Warszawy?
Tak - chcę przyłączenia do stolicy
Nie - jestem przeciwny
Nie mam zdania
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat legionowski - siedzibą powiatu jest miasto Legionowo, jedno z najmłodszych, a zarazem najbardziej zaludnionych miast w województwie Mazowieckim. Miasto leży w odległości 23 km na północ od centrum m.st. Warszawy, w pobliżu Zalewu Zegrzyńskiego i jest położone na szlakach komunikacyjnych łączących Warszawę z Gdańskiem (linia kolejowa) i Pojezierzem Mazurskim (droga krajowa nr 61).

W skład powiatu legionowskiego wchodzą gminy: Legionowo, Serock, Jabłonna, Nieporęt, Wieliszew.

Liczba stałych – zameldowanych mieszkańców w powiecie legionowskim wg stanu na 30.06.2014 r. wyniosła 106 108 osób. 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola