Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Serock: Mieszkalna inwestycja

Data publikacji: 2017-10-30, Data modyfikacji: 2017-10-30
A A AWydrukDrukuj  
 
Serock: Mieszkalna inwestycja

25 października w Jadwisinie przy ul. Konwaliowej odbyło się uroczyste rozpoczęcie budowy wielorodzinnego budynku mieszkalnego.

Jest to kolejna tego typu inwestycja w Jadwisinie - zgodnie z jednym z priorytetowych założeń serockiego samorządu, jakim jest poprawianie warunków mieszkaniowych w gminie. Podkreślał to obecny na spotkaniu Burmistrz Miasta i Gminy Serock Sylwester Sokolnicki. Dodatkowo zauważył że to samorządowe przedsięwzięcie jest jedną z wielu inwestycji mieszkaniowych w Jadwisinie, realizowanych przez firmy deweloperskie i osoby prywatne.

Wraz z Burmistrzem w otwarciu budowy udział wzięli: sołtys Jadwisina – Jarosław Pielach, Przewodniczący Rady Miejskiej w Serocku – Artur Borkowski i Rafał Nałęcz, dyrektor firmy budowlanej Budomur, która będzie odpowiedzialna za realizację inwestycji. 

Wyłoniony w procedurze przetargowej wykonawca do końca lipca 2019 roku wybuduje budynek mieszkalny, dwukondygnacyjny, częściowo podpiwniczony z 14 mieszkaniami, niezbędną infrastrukturą techniczną a także drogi, chodniki, parkingi i oświetlenie terenu. 

W budynku znajdzie się jedno - jednopokojowe mieszkanie, dwanaście – dwupokojowych oraz jedno mieszkanie trzypokojowe. Powierzchnie użytkowe lokali mieszkalnych zajmą od 27m2 do 47m2. Każde z mieszkań będzie miało zapewnioną komórkę lokatorską w części podpiwniczonej. Na przedmiotową inwestycję gmina uzyskała dofinansowanie w wysokości 751 549,57 zł. ze środków Funduszu Dopłat.
UMiG Serock, Źródło artykułu: Serwis Samorządowy PAP
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Czy jesteś za przyłączeniem Legionowa do Warszawy?
Tak - chcę przyłączenia do stolicy
Nie - jestem przeciwny
Nie mam zdania
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat legionowski - siedzibą powiatu jest miasto Legionowo, jedno z najmłodszych, a zarazem najbardziej zaludnionych miast w województwie Mazowieckim. Miasto leży w odległości 23 km na północ od centrum m.st. Warszawy, w pobliżu Zalewu Zegrzyńskiego i jest położone na szlakach komunikacyjnych łączących Warszawę z Gdańskiem (linia kolejowa) i Pojezierzem Mazurskim (droga krajowa nr 61).

W skład powiatu legionowskiego wchodzą gminy: Legionowo, Serock, Jabłonna, Nieporęt, Wieliszew.

Liczba stałych – zameldowanych mieszkańców w powiecie legionowskim wg stanu na 30.06.2014 r. wyniosła 106 108 osób. 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola