Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Rowerowe oblężenie Legionowa

Data publikacji: 2018-04-04, Data modyfikacji: 2018-04-04
A A AWydrukDrukuj  
 
Rowerowe oblężenie Legionowa

Niebawem w Legionowie wszystko zacznie kręcić się wokół rowerów. Miłośnicy jednośladów zacierają ręce, ponieważ wraz z nadejściem wiosny, rozpocznie się kolarska uczta w prawdziwie mistrzowskim stylu. Pod sztandarem Cezarego Zamany i jego ekipy wystartuje letni sezon Cisowianka Mazovia MTB Marathon – największy cykl maratonów rowerowych w Polsce.

3…2…1... i cyk! Cykliści na start! A kiedy? Dokładnie 8 kwietnia. Spróbować swoich sił będą mogli zarówno maratończycy, jak i wszyscy ci, którzy są na początku sportowej drogi. W ślad za miłośnikami jednośladów mogą też ruszyć całe rodziny, ponieważ dla każdego przewidziane są atrakcyjne zajęcia. Zgodnie z tradycją, sportowe miasteczko powstanie na terenie Areny Legionowo. Nad wszystkim czuwać będzie sztab profesjonalistów oraz Prezydent Legionowa, który objął imprezę honorowym patronatem.

Zagrzewać do walki będzie gwiazda polskiego kolarstwa, Cezary Zamana. Sportowiec ma na koncie liczne sukcesy, w tym m.in. tytuł Mistrza Polski z 1999 roku oraz zwycięstwo w Tour de Pologne w 2003 roku. Podczas 17-letniej kariery wziął udział w ponad 2000 wyścigach. Sportowiec nie spoczął na laurach i do dziś jest aktywnym kolarzem. Obecnie zajmuje się organizacją wyścigów Mazovia MTB Maraton.

Kolarska tradycja zatacza kolejne koło

Cykl maratonów rowerowych MTB na stałe wpisał się w kalendarz ważnych wydarzeń Legionowa. Wkręcić do zabawy może się każdy. Wystarczy usiąść na dwa kółka, a następnie stanąć w szranki lub przyjść i pokibicować.

Zawody nie sprawiają nikomu zawodu, ponieważ od kilku lat na starcie pojawia się około 1300 uczestników, z czego organizator jest niezwykle dumny. W zamian pragnie nieustannie zaskakiwać swoich gości, dlatego w tym roku wprowadził drobne zmiany. Z menu usunął stare dystanse Mega i Giga. W ich miejsce pojawią się nowe: ½ PRO i PRO. Oba są skierowane do zaawansowanych kolarzy, ponieważ do pokonania jest kolejno 42 oraz 60 km. Dla tych, którzy zamierzają zdobyć trochę mniejszy szczyt, pozostają do wyboru dystanse: Hobby (7 km - dla dzieci do lat 13, podzielony na 4 kategorie wiekowe) oraz Fit (20 km – dla młodzieży, osób początkujących oraz seniorów). Niezależnie od tego na jaką trasę zdecyduje się uczestnik, wszystkie dostarczą odjazdowych wrażeń, ponieważ szlaki wiodą po Chotomskich lasach. Te trudniejsze, ½ Pro i Pro, poprowadzone zostaną dodatkowo w kierunku Dąbrówki Chotomowskiej, gdzie na stałe wyznaczona jest kultowa Wieliszewska Trasa Crossowa. Wisienką na torcie będzie apetyczny bufet, który nakarmi głodnych wrażeń i spragnionych adrenaliny sportowców.

Dla najmłodszych również znajdzie się małe co nieco. Niespodzianką jest specjalny wyścig MiniMini+ Mazovia. Narybek będzie mógł odpłynąć z wrażenia, ponieważ na starcie pojawi się znana z ekranów telewizyjnych - rybka MiniMini. Dzieci do szóstego roku życia będą mogły dać czadu w 300 - 400 metrowym wyścigu, który zostanie rozegrany na terenie miasteczka sportowego. Na dzielne zuchy spłynie lawina pochwał, a do rąk trafią dyplomy oraz upominki.

8 kwietnia w Legionowie wszędzie w koło będzie więc wesoło. Atrakcji będzie co niemiara. Prócz głównych konkurencji w planach jest jeszcze m.in. klasyfikacja dla mieszkańców miasta, w ramach której zostanie wyłoniony najlepszy legionowianin w kategorii Open na dystansach Hobby, Fit, ½ Pro i Pro z podziałem na płeć. Z kolei w sportowym miasteczku staną stoiska wystawców z akcesoriami rowerowymi i sportową odzieżą. W specjalnych punktach będzie też można zasięgnąć porad u trenerów.

Legionowo to dopiero początek... Wielki start Cisowianka Mazovia MTB Marathon na niedzielę 8 kwietnia, jednak kto będzie miał siły na dalszy wycisk, będzie mógł ruszyć w dalszą drogę. Cały cykl składa się z 14 maratonów. Do mety więc jeszcze daleko, bo finał imprezy zaplanowano na 29. września w Toruniu.

Początek imprezy zbliża się wielkimi krokami, a Cezary Zamana, już wypatruje gości. Zapraszamy wszystkich, którzy mają ochotę na aktywną i rodzinną zabawę!

 

Program głównego maratonu :

Sobota, 7.04, arena Legionowo

• 14.00 - 17.00 zapisy w Biurze Zawodów

 

Niedziela, 8.04 Arena Legionowo

• 8.00 - 11.30 - zapisy w Biurze Zawodów (dla dystansu Hobby zapisy do godz: 10.00)

• 10.15 - ustawianie zawodników w sektorach startowych na dystansie Hobby i ich opiekunów

• 10.30 - start dystansu Hobby

• 11.15 - ustawianie zawodników w sektorach startowych z dystansu Fit

• 11.40 - start dystansu Fit

• 11.50 - ustawianie zawodników w sektorach startowych z dystansów ½Pro i Pro

• 12.00 - start dystansów ½Pro i Pro

• 12.30 - dekoracja dystansu Hobby i klasyfikacji mieszkańców

• 13.30 - dekoracja dystansu Fit i klasyfikacji mieszkańców

• 14.30 - dekoracja dystansu ½ Pro i klasyfikacji mieszkańców

• 15.30 - dekoracja dystansu Pro i klasyfikacji mieszkańców

• 16.00 - zakończenie

Doraźna pomoc serwisu rowerowego w godz. 8.00-11:30.

 

Program zawodów MiniMini+ Mazovia

godz. 9.00 - 11.50 – zapisy

godz. 12.00 - odprawa techniczna

godz.12.00 - start zawodów rowerki biegowe

godz. 12.30 - start zawodów rowerki tradycyjne

godz. 13.30 - wręczanie upominków dzieciom

godz. 14.00 - odbiór dyplomów pamiątkowych


Współorganizatorzy: Miasto Legionowo i Arena Legionowo.

Partnerzy: Nadleśnictwo Jabłonna, Narvil Conference & Spa.

, Źródło artykułu: mazoviamtb.pl, Autor zdjęć: mazoviamtb.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Czy jesteś za przyłączeniem Legionowa do Warszawy?
Tak - chcę przyłączenia do stolicy
Nie - jestem przeciwny
Nie mam zdania
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat legionowski - siedzibą powiatu jest miasto Legionowo, jedno z najmłodszych, a zarazem najbardziej zaludnionych miast w województwie Mazowieckim. Miasto leży w odległości 23 km na północ od centrum m.st. Warszawy, w pobliżu Zalewu Zegrzyńskiego i jest położone na szlakach komunikacyjnych łączących Warszawę z Gdańskiem (linia kolejowa) i Pojezierzem Mazurskim (droga krajowa nr 61).

W skład powiatu legionowskiego wchodzą gminy: Legionowo, Serock, Jabłonna, Nieporęt, Wieliszew.

Liczba stałych – zameldowanych mieszkańców w powiecie legionowskim wg stanu na 30.06.2014 r. wyniosła 106 108 osób. 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola