Belka
Środa, 16 Stycznia 2019   imieniny: Marceli, Włodzimierz, Bernard
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Noc Bibliotek 2018 w jabłonowskiej bibliotece

Data publikacji: 2018-06-12, Data modyfikacji: 2018-06-12
A A AWydrukDrukuj  
 
Noc Bibliotek 2018 w jabłonowskiej bibliotece

IV Wydanie ogólnopolskiej akcji NOC BIBLIOTEK, w 100-lecie Niepodległej pod hasłem „Rzeczpospoczyta” odbyło się w dniu 9 czerwca 2018 r.

Noc Bibliotek to ogólnopolska wieczorno-nocna akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i biblioteki, jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku.

W tym roku w tej akcji wzięło udział ponad 1870 bibliotek w Polsce i zagranicą. Głównym jej organizatorem jest Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Nasza biblioteka bierze aktywny udział w tej inspirującej akcji od samego początku, w tym roku to już czwarty raz.

Dla wszystkich, którzy odwiedzili naszą bibliotekę tego dnia, od godziny 16. tej przygotowaliśmy bogatą ofertę atrakcji. Dla najmłodszych czekały gry planszowe, kolorowanki patriotyczne z naklejkami i kolorowymi lizakami Dla starszych były ciekawe materiały rozwijające temat „Rzeczpospoczyta”. Można też było skorzystać z zasobów partnera akcji – Polony - Cyfrowej Biblioteki Narodowej ( tematy Ojczyzna/ Patriotyzm).

Na naszych gości czekały też gry karciane „Flirt z Niepodległą”. Flirt 28 kart i 280 zdań – cytatów z utworów wydanych w Polsce ok. 1918 r. oraz czytanych wówczas (i dziś) wierszy patriotycznych. Do dyspozycji były też flirty literackie z poprzednich edycji „Nocy Bibliotek”: Flirt z Sienkiewiczem i Flirt z Leśmianem. Nasi czytelnicy mogli też obejrzeć pokonkursową wystawę prac plastycznych i literackich pt. „Polska, mój ukochany kraj”.

O godzinie 18.tej przenieśliśmy się do sali widowiskowej GCKiS, gdzie odbył się koncert poetycko-muzyczny. Na początku odbył się mini koncert grupy najmłodszych dzieci, przedszkolaków z Niepublicznego przedszkola „Wyspa Smyków” z Chotomowa. Dzieci wraz z akompaniującą im akordeonistką Bożeną Grunwald wykonały brawurowo piękne piosenki dedykowane mamom. Wspomagała ich śpiewem również Pani dyrektor przedszkola. Następnie głos zabrał bohater wieczoru p. Jakub Janik, poeta i dziennikarz, który doskonale sprawdził się zarówno w roli konferansjera jak i lektora czytającego swoje wiersze. Jego tomik „Listy do kobiet” z ilustracjami Nanuli Burduli, jak i poprzedni „Posłowie myśli” wydany został jako cegiełka na rzecz Fundacji Pomocy Dzieciom Podaj Rękę Małemu Przyjacielowi. Dochód ze sprzedaży tych książek ( do puszki trafiło 555,- zł) przeznaczony został na pomoc podopiecznej Fundacji 7-letniej Klaudii.

Kulminacją Nocy Bibliotek w jabłonowskiej bibliotece był koncert wspaniałej wokalistki Danuty Stankiewicz. Jej niezwykły urok i temperament porwał jabłonowską publiczność także do tańca. Brawom nie było końca. Dziękujemy Panu Wójtowi i jego małżonce za obecność, Jak również prezesowi wspomnianej Fundacji. Dziękujemy wszystkim przybyłym, którzy mimo pięknej pogody zechcieli spędzić z nami ten czerwcowy, biblioteczny wieczór.

Dla wszystkich przybyłych czekał słodki poczęstunek, kawa, herbata i zimne napoje. Najważniejsze dla nas, że wszyscy opuszczali salę w znakomitych humorach.

Dziękujemy!!! Zapraszamy za rok !!!.

Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłonnie, Źródło artykułu: Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłonnie, Autor zdjęć: Gminna Biblioteka Publiczna w Jabłonnie
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Czy jesteś za przyłączeniem Legionowa do Warszawy?
Tak - chcę przyłączenia do stolicy
Nie - jestem przeciwny
Nie mam zdania
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat legionowski - siedzibą powiatu jest miasto Legionowo, jedno z najmłodszych, a zarazem najbardziej zaludnionych miast w województwie Mazowieckim. Miasto leży w odległości 23 km na północ od centrum m.st. Warszawy, w pobliżu Zalewu Zegrzyńskiego i jest położone na szlakach komunikacyjnych łączących Warszawę z Gdańskiem (linia kolejowa) i Pojezierzem Mazurskim (droga krajowa nr 61).

W skład powiatu legionowskiego wchodzą gminy: Legionowo, Serock, Jabłonna, Nieporęt, Wieliszew.

Liczba stałych – zameldowanych mieszkańców w powiecie legionowskim wg stanu na 30.06.2014 r. wyniosła 106 108 osób. 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola