Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Międzynarodowe Spotkania Literackie

Data publikacji: 2018-10-01, Data modyfikacji: 2018-10-02
A A AWydrukDrukuj  
 
Międzynarodowe Spotkania Literackie

Międzynarodowe Spotkania Literackie – Banja Luka 2018 W dniach 13 – 17 września 2018 r. na zaproszenie Stowarzyszenia Pisarzy Serbskich,  pani Anna Czachorowska, dyr. Gminnej Biblioteki Publicznej w Jabłonnie, uczestniczyła w III Międzynarodowych Spotkaniach Literackich w Banja Luce (Republika Serbska).

Uroczyste otwarcie tego Literackiego Festiwalu odbyło się Banskim Dvorze w Banja Luce, w dniu 13 września.  Pani Anna miała wielki zaszczyt rozpocząć uroczystość swoim wierszem „Czas Boży”. W tym międzynarodowym wydarzeniu brało udział 30 poetów i pisarzy z 15 krajów. Zaproszeni autorzy prezentowali swoje utwory także na odbywających się w tym czasie 23. Międzynarodowych Targach Książki Banja Luka 2018 oraz na spotkaniach w serbskich szkołach. Zakończenie Festiwalu odbyło się nad rzeką Vrbas, gdzie po wieczornym spotkaniu poetycko-muzycznym, autorzy swoje wiersze włożyli do butelki, którą zakorkowano i wrzucono do rzeki Vrbas.

Uczestnikom tego literackiego wydarzenia urozmaicono czas wycieczkami, m.in. do Muzeum Lalek i do pięknego miejsca – Krupy.

Pokłosiem Międzynarodowych Spotkań Literackich – Banla Luka 2018 jest wydana Antologia „Poetike 3”, gdzie znalazły się wiersze i biogram pani Anny Czachorowskiej.

, Źródło artykułu: GBP w Jabłonnie
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
 
Polecane

DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

 
Czy jesteś za przyłączeniem Legionowa do Warszawy?
Tak - chcę przyłączenia do stolicy
Nie - jestem przeciwny
Nie mam zdania
 
Newsletter
Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
 
 

Powiat legionowski - siedzibą powiatu jest miasto Legionowo, jedno z najmłodszych, a zarazem najbardziej zaludnionych miast w województwie Mazowieckim. Miasto leży w odległości 23 km na północ od centrum m.st. Warszawy, w pobliżu Zalewu Zegrzyńskiego i jest położone na szlakach komunikacyjnych łączących Warszawę z Gdańskiem (linia kolejowa) i Pojezierzem Mazurskim (droga krajowa nr 61).

W skład powiatu legionowskiego wchodzą gminy: Legionowo, Serock, Jabłonna, Nieporęt, Wieliszew.

Liczba stałych – zameldowanych mieszkańców w powiecie legionowskim wg stanu na 30.06.2014 r. wyniosła 106 108 osób. 

Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola