Środa, 24 Kwietnia 2024   imieniny: Aleks, Grzegorz, Aleksander

ESPES Sparta Warszawa vs LTS Legionovia Legionowo (17.11.2018) II liga

Bardzo lubię Warszawę mimo, że nie jestem jej mieszkańcem, czym chyba się wyróżniam od wielu moich rodaków. Tym razem udałem się na Bielany na mecz zespołów z którymi sympatyzuję. Liczyłem na wyrównany, zacięty mecz, chociaż ostatnie wyniki LTS (np przegrana u siebie z Węgrowem) raczej nie upoważniała mnie do optymizmu. W zespole z Legionowa dużo nowych twarzy, więc trenerzy mają sporo pracy, aby z tej mieszanki stworzyć rozumiejący się team. Mecz zakończył się wygraną Sparty 3:0. Wszystkie sety 25:22 co właściwie wskazywałoby na wyrównaną walkę ale oglądając mecz na żywo odnosiło się wrażenie, że warszawianki cały czas kontrolowały sytuację na boisku. Moją MVP wybrałem Marcelinę Karpińską a w Novii wyróżniam Natalię Dąbrowska, która jak zwykle świetnie zagrywała. Ponadto bardzo podobała mi się gra Kamili Zakrzewskiej. To zwycięstwo Sparty to udany rewanż za niedawną przegraną w I lidze woj. juniorek. Wydarzenie jak zawsze świetnie poprowadził Zygmunt Chajzer zarazem wiceprezes klubu. Film to wszystkie sety. Początkowe minuty to kadry z rozgrzewki. Jako bonus klubowe wyróżnienia siatkarek po pierwszej części sezonu. Jako, że byłem na Lindego w hali im Julii Czeladko to filmując preferowałem Spartanki. Przepraszam, że w ostatnim ujęciu przez przypadek nie złapałem w kadrze prezesa, bo skromnie stał nieco obok głównego szyku. Niewykluczone, że jeszcze w tym sezonie pojawię się na Bielanach.